16 Aralık 2019 Pazartesi

Güneykent Regnum Golf Country


Regnum Golf Country Son Durum (16 Aralık 2019)

Güneykent Projesi kapsamında Gölbaşı Hallaçlı-Velihimmetli Bölgesinde yapımına geçtiğimiz yıl başlanılan Regnum Golf Country Projesi inşaatının son durumunu sizler için görüntüledik.

Proje 2.000 dönümlük arazi üzerine 95 milyon 781 bin TL yatırım ile 18 çukurlu golf sahası, 1 adet driving-range (antrenman alanı), kulüp binası ve bakım onarım binasından oluşuyor. Ayrıca saha içinde 7 adet yapay gölet oluşturulacak.
________________________________

Hallaçlı, Regnum Golf Country ÇED Raporu (26 Ocak 2019)

Güneykent projesi kapsamında Gölbaşı Hallaçlı-Velihimmetli bölgesinde yapımına geçtiğimiz aylarda başlanılan Regnum Golf Country projesinin ÇED (Çevresel etki değerlendirmesi) raporu yayımlandı.

Rapora göre yaklaşık 2.000 dönümlük arazi üzerine 95 milyon 781 bin TL yatırım ile 18 çukurlu golf sahası, 1 adet driving-range (antrenman alanı), kulüp binası ve bakım onarım binası yer alacak. Ayrıca saha içinde 7 adet yapay gölet oluşturulacak.
___________________________


Güneykent, Regnum Golf Country Çalışmaları... (28 Ekim 2018)

Gölbaşı Hallaçlı'da 2000 dönümlük arsayı ihale yolu ile alan Öztürk Grup, şartname gereği yapması gereken golf sahasının çalışmalarına hız verdi. Grubun şirketi Regnum tarafından hayata geçirilen proje kapsamında golf sahasının 2019 yılı içerisinde hizmete girmesi, villaların daha sonra yapılması düşünülüyor.

Öztürk Grup ve Opet Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, daha önce basına şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Regnum olarak Ankara’da da bir golf yatırımı planlıyoruz, orada 2 bin dönümlük bir arazi var. Belediyeden ihaleyle satın almıştık. Sözleşmemiz gereği 2019’un altıncı ayına kadar golf sahasını tamamlamak durumundayım. Beş yıl sonra da binaları yapmaya başlarım. Önce sahayı bitireceğiz, çünkü golf bir bölgenin çehresini değiştiriyor”

Nerede?
Golf sahası Gölbaşı ilçesi Hallaçlı, Velihimmetli, Çayırlı mahalle sınırlarını Kesiştiği bölgede, Yeni adıyla Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde olacak._______________________________________________

Regnum Ankara'ya Golf Yatırımı Yapacak. (25 Temmuz 2018)Antalya Belek'teki Regnum otelinin sahibi olan Öztürk Grup ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, Bodrum'da hizmete soktuğu Türkiye'nin 21'inci golf sahasından sonra Ankara'ya da golf yatırımı yapacaklarını söyledi

Bodrum’a 80 milyon Avro'luk golf yatırımını "Bu da benim çılgın projem" diye anlatan Opet ve Öztürk Grubu Başkanı Fikret Öztürk, Ankara'da 2 bin dönüm arazinin belediyeden ihale ile satın aldığı araziye golf yatırımı yapacağını söyledi.
Öztürk, Ankara golf yatırımının 2019 Haziran ayında devreye gireceğini, burada daha sonra Bodrum modelinde olduğu gibi villa inşaatlarının başlayacağını söyledi.